ZESPÓŁ WOKALNO-INSTRUMENTALNY DOTYK ANIOŁA

W roku 2010 powstał Zespół wokalno –instrumentalny „Dotyk Anioła”, działający przy świetlicy środowiskowej w Trzebuni ( filia Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Pcimiu ). Założycielami zespołu są Anna Słonina i Robert Bylica, natomiast trzon zespołu stanowi trzebuńska młodzież.

W sierpniu 2011 zespół rozpoczął pracę nad nagraniem płyty pt. „Zdumienie”, na której pojawiło się 9 utworów. Muzykę skomponował Robert Bylica. Teksty zostały zaczerpnięte z psalmów Dawida oraz z Tryptyku rzymskiego Jana Pała II. Na krążku znalazł się również autorski tekst Anny Słoniny.

Jak sami o sobie mówią:

– „Dążymy do profesjonalizmu zespołu, który będzie godnie reprezentował Gminę Pcim na terenie nie tylko Małopolski. Naszą podstawą jest wspólne zaangażowanie, pasja oraz pozytywne emocje. Tworzymy jedną wielką rodzinę, której ogniskiem są wspólne zainteresowania muzyczne i poszerzanie horyzontów”.

Zespół jest laureatem wielu nagród, m.in.:

• I miejsce w powiatowym Przeglądzie Pieśni Maryjnych w Dobczycach
  • I miejsce w Powiatowym Przeglądzie „Tobie Śpiewam Hymn Chwały” Myślenice 2011
  • Przegląd „MŁODE TALENTY” Roberta Janowskiego 2011- z województw śląskiego i małopolskiego zakwalifikowało się 10 zespołów w tym „Dotyk Anioła”
  • II miejsce w Powiatowym przeglądzie Grup Kolędniczych w Myślenicach
  • II nagroda w konkursie SACROSONG w Nowym Targu
  • Liczne wyróżnienia na powiatowych przeglądach piosenki i na Turnieju Talenty małopolski 2011
  • I Miejsce w przeglądzie pieśni Patriotycznych w Lubniu .
  • III Miejsce w przeglądzie Pieśni Patriotycznych w Lubniu .

Zespół wielokrotnie występował również przy różnych okazjach i w różnych miejscach. Wśród najważniejszych koncertów warto wspomnieć o:

1. Koncert charytatywny na rzecz misji świętych
  2. Koncert charytatywny „Dzieci Afryki”
  3. Koncert charytatywny na rzecz powodzian
  4. Koncert dziękczynny za dar beatyfikacji Jana Pawła II
  5. Koncert Bożonarodzeniowy
  6. Koncert na imprezach tj.: Niezapominajka, Święto Kliszczaka, Dożynki Gminne
  7. Koncert na Otwarciu Ogrodu Dobrych Serc w Myślenicach
  8. Koncerty na spotkaniach opłatkowych

W 2016 roku zespół zmienił swój skład wykonawczy i repertuar. W nowej odsłonie zespół skupia się na nowych aranżacjach i środkach wyrazu.