WITAMY W PANELU MŁODEGO INŻYNIERA

Witamy w Panelu Młodego Inżyniera – strony poświęconej działaniom projektowym grupie gimnazjalistów z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Pcimiu w ramach projektów: „Młody Inżynier 2013”, „Młody Inżynier 2014!” oraz „Młody Inżynier!” realizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu cyklicznie co roku od 2013 roku.

Pomysł projektu zawdzięczamy prowadzącemu od ponad trzech lat w siedzibie GOKiS Pcim warsztaty z robotyki – Panu Andrzejowi Stawowemu na co dzień zajmującemu się serwisem najnowocześniejszej przemysłowej automatyki i robotyki. Środki jakie udało nam się zdobyć na realizację projektu Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Pcimiu pozyskał w ramach programu „Równać Szanse” jeszcze w 2012 roku. Od stycznia do czerwca bieżącego roku zespół gimnazjalistów planował, konstruował i programował różnego rodzaju roboty po czym ożywiał je i prowadził szereg ćwiczeń nad udoskonalaniem skonstruowanych urządzeń.