Skiplink: Przejdź do treści
Menu dostępności zamknij
FACEBOOK
BIP

MISTRZ TRADYCJI

Rekonstruujemy strój górali Kliszczackich!

Informujemy, że Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Pcimiu w otrzymał w roku 2017 pełne dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, na realizację projektu pn. „Wokół tradycji  rekonstrukcja stroju górali Kliszczackich” w ramach programu Kultura ludowa i tradycyjna, w ramach zadania „Mistrz tradycji”. Projekt skierowany jest do młodzieży, dorosłych i seniorów zamieszkujących teren gminy Pcim oraz cały rejon kulturowy górali kliszczackich. Nadrzędnym celem przyświecającym jego powstaniu jest przekazanie umiejętności uszycia autentycznego, tradycyjnego stroju ludowego kobiecego i męskiego, z zachowaniem najstarszych elementów zdobniczych charakterystycznych dla tego regionu. Projekt trwa od stycznia do grudnia 2017 r.

Na zakończenie projektu został wydany okolicznościowy kalendarz na rok 2018, który prezentuje efekty całorocznych prac nad projektem. Zachęcamy Państwa do pobrania, druku i powieszenia na ścianach w zaciszu domowego ogniska.

Nasz projekt wkracza w decydującą fazę. Moment w którym będziemy mogli podziwiać pracę jego uczestniczek zbliża się wielkimi krokami. Poniżej dzielimy się z Wami kilkoma fotosami z działań projektowych.

Kalendarz_Gokis_2018 (1)

Grupa kobiet w strojach ludowych pozuje do zdjęcia w kalendarzu.