Skiplink: Przejdź do treści
Menu dostępności zamknij
FACEBOOK
BIP

GRUPA TEATRALNA – POD WYRWIKOSZEM

POD WYRWIKOSZEM – GRUPA TEATRALNA

Koło teatralne powstało w maju 2012 roku. W zajęciach uczestniczą dzieciaki ze szkoły Podstawowej nr 1 w Pcimiu. Na zajęciach teatralnych ćwiczymy dykcję, oddech, ruch sceniczny, tworzymy własne scenariusze, przygotowujemy scenki teatralne, ale także znajdujemy czas na wspólna zabawę. Dzieciaki już od października przygotowują się do jasełek, które przedstawiane są na świątecznym spotkaniu z kulturą. Grupa teatralna uczestniczy także w przeglądach teatralnych w Myślenicach i w Michałowicach. Przedstawienia oparte są zawsze na autorskich scenariuszach , okraszone autorską muzyką i niebanalna scenografią  i najważniejsze – talent aktorski i pełen profesjonalizm uczestników, brawurowa gra na scenie, to wszystko przynosi efekty w postaci nagród, wyróżnień, statuetek, dyplomów. W 2017 r. grupa otrzymała rekomendacje do występów w Nowym Sączu na małopolskim festiwalu najlepszych grup teatralnych dziecięcych i młodzieżowych w Małopolsce.