Skiplink: Przejdź do treści
Menu dostępności zamknij
FACEBOOK
BIP

NIEPODLEGŁA

Przenosimy się w czasie!

W ramach projektu „ śladami przodków – wokół niepodległej „ w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Pcimiu miało miejsce otwarcie wystawy, której głównym celem jest prezentacja fotografii, pamiątek, wspomnień po przodkach żyjących w okresie około – niepodległościowym. Ekspozycja zebranych materiałów to zasługa młodzieży szkolnej i mieszkańców gminy Pcim. Wystawa  trwa już od 09.11.2018.

10. 11. 2018 został oficjalnie otwarty szlak pamięci historycznej na który składa się 15 tablic informacyjnych dot. miejsc wyznaczonych na terenie gminy Pcim. Szlak ma za zadanie pełnić rolę edukacyjną, upowszechniająca wiedzę o wydarzeniach związanych z odzyskaniem niepodległości na poziomie regionalnym,  której odbiorcami będą mieszkańcy jak i turyści.

galeria zdjęć poniżej

Projekt „Śladami przodków – wokół Niepodległej” w swoich podstawach opiera się na stworzeniu ścieżki edukacyjnej, czyli formy szlaku pamięci historycznej obejmującego całą gminę. W tworzeniu treści ścieżki będą mają mieć swój udział, a później być jej aktywnymi propagatorami i odbiorcami  także dzieci i młodzież z gminy Pcim, którzy poprzez zakrojone na szeroka skalę zebranie pamiątek, fotografii, wspomnień po przodkach żyjących w okresie około niepodległościowym pomogą w stworzeniu wystawy będącej ekspozycją  zebranych materiałów i połączoną z promocją publikacji książkowej zawierającej zbiór wybranych materiałów. Wszystko to stanie się wspaniałą pamiątką w lokalnym wymiarze obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Co najważniejsze, młodzi ludzie sami przyczynią się do wypracowania rezultatów swoich działań i stanie się to dla nich powodem do dumy, ale przede wszystkim świadomego przeżywania i włączenia się w ten okazały Jubileusz.

Dołącz do projektu!

Wszystkie informacje dodatkowe oraz odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania znajdują się w pliku do pobrania.