Skiplink: Przejdź do treści
Menu dostępności zamknij
FACEBOOK
BIP

ŚWIETLICA PCIM-KRZYWICA

Świetlica kulturalno-środowiskowa w Pcimiu-Krzywicy prowadzi swoje zajęcia w budynku szkoły podstawowej. W swojej ofercie posiada szereg zajęć dla dzieci  i młodzieży m.in. zajęcia plastyczne, muzyczne i sportowe. Organizuje również imprezy dla dzieci i młodzieży m.in. wystawy plastyczne, turnieje sportowe itp.

Godziny otwarcia: od poniedziałku do piątku w godzinach popołudniowych od 11.30 do 15.30

Kontakt: instruktor Pani Aneta Buda

Działalność świetlicy w 2018

Ferie 2018 na świetlicy środowiskowej PCIM-KRZYWICA upłynęły w prawdziwej zimowej aurze. Można by rzec, że pojechaliśmy na wspaniałą wycieczkę do „krainy wiecznych lodów” –na GRENLANDIĘ- największą wyspę na świecie położoną na Oceanie Atlantyckim niedaleko bieguna północnego, gdzie mieszkają INUICI- ESKIMOSI.

W  1-dzień ferii  oglądnęliśmy  prezentację, z której dowiedzieliśmy się wiele faktów z życia Eskimosów min; skąd  się wzięli Eskimosi, co jedzą, jak się ubierają,  w jaki sposób podróżują po wielkich śniegach, czym się zajmują na co dzień oraz poznaliśmy ich zwyczaje i legendy .

W 2-dzień tak jak prawdziwi  Eskimosi zbudowaliśmy dom ESKIMSA czyli IGLOO.

Na 3-dzień na zajęciach plastycznych stworzyliśmy makietę ESKIMOSA w tradycyjnym stroju oraz prawdziwego potwora QALLUPILLUK , który według legendy Eskimosów żyje w lodowatych wodach opływających  Grenlandię.

W 4 i 5-dniu tak jak dzieci Eskimosów bawiliśmy się na śniegu min; zjeżdżaliśmy na sankach, bawiliśmy się śnieżkami, tworzyliśmy piękne śniegowe cienie aniołów. Atmosfera zabawy na śniegu wypełniona była prawdziwą dziecięcą radością!!!Po powrocie na salę świetlicową robiliśmy malinową herbatkę, piekliśmy złote naleśniki  i „Eskimoskie ciasteczka”  oraz graliśmy w różne gry i bawiliśmy się w teatr. Malinowa herbatka , złote naleśniki i „ Eskimoskie ciasteczka” były bardzo pyszne –znikały  niczym za dotknięciem magicznej różdżki.

MARZEC  2018 

Główna nagroda za bardzo dobre zachowanie  w miesiącu lutym powędrowała do

FILIPA PIWOWARSKIEGO-gratulacje!!!

Zimowy czas na świetlicy dzieci spędzały  w miłej i radosnej atmosferze .

-grając w karty

-bawiąc się w teatr

-rysując i grając w gry planszowe

Na świetlicy mieliśmy także możliwość „wypić owocowego shake oraz zjeść pizzę i hamburgera z frytkami” w naszym MCDONALD’S

21 marzec to koniec zimy a początek wiosny-związku z czym na zajęciach plastycznych wykonaliśmy „marzannę”. Zgodnie z tradycją  pożegnaliśmy zimę .Z radością i  śpiewem „witaj wiosno Nasz Pani, żegnaj Zimo czas twój minął” wrzuciliśmy marzannę do rzeczki płynącej na Krzywicy.

Nadeszła wiosna  i na naszych oknach zakwitły piękne kwiaty!!!

KWIECIEŃ 2018

W miesiącu kwietniu główna nagroda w powędrowała do dwóch zdobywców za  bardzo dobre zachowanie  w marcu: do MALWINY PIWOWARSKIEJ oraz DARIUSZA ZIĘBY 😉

W kąciku muzycznym Bartosz Zięba nasz muzyk uczył gry na organach.Dzieci  bawiły się w „prawdziwą szkołę”. Każde dziecko było nauczycielem np.;był nauczyciel geografi matematyki ,przyrody , muzyki itp.Były też zadania, pytania przy tablicy i oczywiście oceny. Zabawa ta dała dzieciom wiele radości oraz poprzez wcielenie się w rolę nauczyciela  pozwoliła im doświadczyć z jakimi  nauczyciel zmaga się na co dzień problemami ,aby w klasie panował spokój i cisza-było to wielkim wyzwaniem.

Każdy uczestnik zajęć plastycznych wykonał pracę zatytułowaną  „MOJA TWARZ WYGLĄDA ZNAJOMO…”. A nasza maskotka świetlicowa „złoty ptaszek”- spełnia grzecznych dzieci najskrytsze marzenia….

MAJ 2018

W miesiącu kwietniu za bardzo dobre zachowanie najwięcej czerwonych serc zebrała- ALICJA GÓRNI

W maju zrobiliśmy „WIELKIE PRANIE” i MAJOWE WIANKI. Na zajęciach plastycznych natomiast dzieci z wielką radością zabawiły się w wizażystkę. Wizażystka to osoba, której zadaniem jest umiejętna aranżacja twarzy, przez co trzeba rozumieć stosowanie makijażu, zabiegi pielęgnacyjne włosów, brwi, ust, oczu, uszu itd. Wizażysta jest przede wszystkim osobą bardzo cierpliwą. Także człowiekiem bardzo komunikatywnym i otwartym – pracuje z ludźmi i takie jest jego zadanie. I tym oto razem mozna było je spotkac w naszej swietlicy;)

tekst i foto opiekun świetlicy P.Aneta Buda