Skiplink: Przejdź do treści
Menu dostępności zamknij
FACEBOOK
BIP

WESELE KLISZCZACKIE-FILM

Najnowszy projekt realizowany pod szyldem Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Pcimiu, to kontynuacja pamiętnej plenerowej inscenizacji „Wesela Kliszczackiego” z lata ubiegłego roku.

W produkcję zaangażowanych było łącznie blisko 80 osób. W rolach głównych zobaczymy m.in. aktorów działającego przy GOKiS Pcim „Teatru nad Rabą”. Wraz z nimi nie zabraknie takich zespołów regionalnych jak „Pcimianie”, „Toporzanie”, „Trzebuńskie Kliszczaki”.

U boku aktorów wystąpiła również liczna młodzież z Trzebuni, Stróży, Tenczyna, Czechówki, Zakliczyna i Myślenic. Za realizację zdjęć do filmu odpowiadał Jarosław Chęć, Scenografią zajęła się pochodząca z Trzebuni Danuta Oskwarek ,a nad oprawą muzyczną czuwał Robert Bylica. Film reżyseruje Dorota Ruśkowska – dyrektor myślenickiego „Teatru w Stodole”. Przeważająca część scen będzie kręcona była Trzebuni, plenery natomiast w Stróży i w Pcimiu.

Przeniesienie tradycyjnego wesela na ekran ma pozwolił cofnąć się każdemu w czasy tradycyjnych, swojskich wesel, przypominając zwyczaje, czy śpiewy z dawnych lat.

Partnerem strategicznym filmu jest telewizja iTVMyślenice.