Skiplink: Przejdź do treści
Menu dostępności zamknij
FACEBOOK
BIP

SZACH i MAT…! XIV Gminny Turniej Szachowy za nami

Turnieje szachowe organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Pcimiu wpisały się już na stałe do kalendarza sportowego w naszej gminie. Kolejne potyczki szachistów odbyły się 24 lutego w ramach XIV Gminnego Turnieju Szachowego organizowanego tradycyjnie pod Honorowym Patronatem Piotr Hajduk – Wójt Gminy Pcim.
Do wspólnej rywalizacji  o miano najlepszego szachisty stanęło 45 zawodników z terenu gminy w 4 kategoriach wiekowych. Zmagania szachistów rozegrane zostały systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund pod czujnym okiem naszego niezawodnego Sędziego Głównego Bartosza Ślęczki.
Rywalizacja była zacięta i trwała do ostatniej rundy. A oto zwycięzcy
kategoria przedszkola
1.  Tekiela Jan
2. Rusnak Julia
3. Tyrpuła Wiktoria
kategoria klasy I-III
1. Zadora Maciej
2. Tekiela Aleksandra
3. Kopp Karol
kategoria klasy IV-VI
1. Hodana Izabela
2. Stopka Emilia
kategoria dorośli
1. Figuła Piotr
2. Tekiela Andrzej
3. Węglarz Piotr
Po raz pierwszy w naszej długoletniej historii turniejowej utworzona została właściwie „spontanicznie” kategoria dla dorosłych – zainicjowali ją opiekunowie naszych najmłodszych zawodników – brawo dla „naszych” tatów  przede wszystkim za chęci, inicjatywę i promowanie tej królewskiej gry wśród najmłodszych, wszystkim nam jest znane powiedzenie, że „dobry przykład idzie z góry” także jeszcze raz wielkie brawa.
Tradycyjnie Piotr Hajduk – Wójt Gminy Pcim oraz Sędzia Główny Bartek Ślęczka dokonali wręczenia  każdemu z uczestników pamiątkowego medalu oraz dyplomu. Natomiast najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe puchary oraz nagrody.
Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w drodze na szachowy szczyt!