Skiplink: Przejdź do treści
Menu dostępności zamknij
FACEBOOK
BIP

Świąteczne Spotkanie z Kulturą

Tradycyjnie ostatnie przedświąteczne niedzielne popołudnie GOKiS Pcim rokrocznie rezerwuje na „Świąteczne spotkanie z kulturą”. Tak też stało się i tym razem.  Aby skutecznie zarazić tą szczególną radością i atmosferą jaka towarzyszy zbliżającym się świętom Bożego Narodzenia, zaprosiliśmy wszystkich mieszkańców i przybyłych do nas gości do wspólnego kolędowania.

Było nam niezmiernie miło Was gościć. Wspólnie spędzony czas, pełen ciepła nastrój oraz pogoda ducha niech pozostanie z nami jak najdłużej.

Dziękujemy Wam wszystkim za Waszą obecność, Wójtowi Gminy Pcim Piotrowi Hajdukowi za uświetnienie tego spotkania swoją obecnością, za ufundowanie i wręczenie nagród laureatom konkursu szopek oraz piękne, pełne ciepłych słów życzenia świąteczne, Markowi Czechowi za poprowadzenie całości, a naszym zaproszonym gościom za wspaniałą oprawę muzyczną i zbudowanie wspaniałego świątecznego nastroju:

  • Orkiestrze Dętej OSP Pcim pod batutą kapelmistrz Marty Włodarczyk
  • Grupie Kolędniczej Pcimianie z Turoniem działającej przy KGW Pcim pod kierownictwem Marka i Renaty Czech
  • chórowi szkolnemu działającemu przy Szkole Podstawowej nr 1 w Pcimiu pod kierownictwem Agnieszki Wojtyłko
  • zespołowi regionalnemu Mali Pcimianie pod kierownictwem Barbary Chęcińskiej
  • uczestnikom sekcji wokalnej w GOKiS

Laureatom XXII Konkursu Szopek Tradycyjnych i Krakowskich jeszcze raz gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie, a Kołu Gospodyń Wiejskich z Pcimia serdeczne podziękowania za zimową herbatę z pomarańczą, pyszne pierniczki, a przede wszystkim wasz uśmiech i radość jaką dzieliłyście się z wszystkimi w zestawie z świątecznymi przysmakami 🙂

Wydarzenie wzbogaciły popisy turonia, wystawa fotografii naszego KGW z Pcimia w wydaniu Marka i Grażyny Gubałów, album – Kapliczki na polach, drogach Pcimia, Stróży i Trzebuni oraz kiermasz świątecznych przysmaków i ozdób.

To ludzie tworzą miejsca, do których chcemy wracać…! więc już dziś zapraszamy Was na wspólne kolędowanie podczas kolejnego „Świątecznego spotkania z kulturą” w Gminie Pcim.