Skiplink: Przejdź do treści
Menu dostępności zamknij
FACEBOOK
BIP

Protokół z obrad Jury XIII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Elżbiety Guśpiel

KOMUNIKAT

z posiedzenia Jury XIII Ogólnopolskiego Konkursu Poezji Elżbiety Guśpiel, które odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Pcimiu, dnia 24 października 2023 roku

 

Jury XIII Ogólnopolskiego Konkursu Poezji im. Elżbiety Guśpiel w składzie:

 

Eligiusz Dymowski – przewodniczący

Jadwiga Malina – członek

Maria Zduń – członek

 

postanowiło przyznać następujące nagrody za nadesłane zestawy wierszy:

 

KATERGORIA: DOROŚLI

 

NAGRODA PIERWSZA:

Nie przyznano

NAGRODA DRUGA:

Magdalena Podobińska – Kuryłówka; Godło: „Zima”

NAGRODA TRZECIA:

Luiza Wilczyńska – Łódź; Godło: „Kruk”

WYRÓŻNIENIE:

Adam Bolesław Wierzbicki – Lubsko; Godło: „Ostatni zryw”

 

KATEGORIA: DZIECI I MŁODZIEŻ DO LAT 18

 

NAGRODA PIERWSZA:

Anna Tyburska – Goleszyn; Godło: „Uran”

NAGRODA DRUGA:

Maja Pitala – Siepraw; Godło: „Dziedziczka książek”

NAGRODA TRZECIA:

Małgorzata Woźnica – Trzebunia; Godło: „Luna”

WYRÓZNIENIE I:

Julia Chmielowska – Gliwice; Godło: „Halka”

WYRÓZNIENIE II:

Julia Kocot – Bytom; Godło: „Milka”

 

Jury, w XIII Powiatowym Konkursie Poetyckim im. Elżbiety Guśpiel, z wielkim zainteresowaniem i uwagą przeczytało nadesłane na konkurs zestawy wierszy, które spełniały wymogi objęte Regulaminem. Łącznie było ich 94. Warto podkreślić, iż w tegorocznym Konkursie wzięli udział autorzy zamieszkujący różne, nawet odległe regiony Polski oraz poza jej granicami. Świadczy to, że przez te wszystkie lata nasz Konkurs zyskał sobie już uznanie i cieszy się dużą popularnością, a głos poetów po raz kolejny udowadnia i pokazuje ludzką wrażliwość na potrzebę słowa, które na tle szarej codzienności, wyróżnia duchowe piękno w tak skądinąd trudnym dążeniu do jak najpełniejszego poznawania prawdy o nas samych.

Pragniemy przy tej okazji z serca podziękować organizatorom, władzom samorządowym, sponsorom oraz darczyńcom. Wszystkim życzymy dalszych sukcesów, pełnych emocji artystycznych wrażeń i przeżyć w tej rozpoczętej przed kilku laty ogromnie ważnej i znaczącej dla naszego regionu tradycji literackiej.