Skiplink: Przejdź do treści
Menu dostępności zamknij
FACEBOOK
BIP

Potańcówka przy ognisku na Kudłaczach

Jeśli ktoś kiedyś zastanawiał się, który ziemniak najsmaczniejszy to my Wam podpowiemy!
Oczywiście ten… z ogniska i koniecznie z naszego schroniska 😉 ( Schronisko PTTK na Kudłaczach )! A żeby był smaczniejszy to należy go okrasić wspólną zabawą przy ognisku!
Wykopki uwieńczone wspólnymi tańcami przy ognisku to nasz kliszczacki zwyczaj…
➡️ Aby zadośćuczynić naszej tradycji zaprosiliśmy w tym roku mieszkańców naszej gminy jak i gości przebywających w naszej gminie do wspólnego świętowania i tańców po trudach ziemniaczanych żniw 

➡️ Podczas tego zaproszenia do naszego grona dołączył Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi w związku z realizowanym zadaniem „Kliszczacka Potańcówka przy ognisku” by wspólnie z nami zachęcać do wspólnej zabawy i tańców przy pieczonym ziemniaku z ogniska. Tym samym staliśmy się po raz pierwszy organizatorami potańcówki wiejskiej odtwarzając stary zwyczaj kliszczackiej ziemi.
Jednak musicie wiedzieć, że organizacja tego wspaniałego wydarzenia możliwa jest tylko i wyłącznie dzięki wspólnej pracy i zaangażowaniu wielu osób. Bez nich to wydarzenie nie byłoby możliwe do zrealizowania i przede wszystkim nie miało by sensu.
➡️ Na straży kultury i tradycji w Gminie Pcim 👇
Koła Gospodyń Wiejskich
Kapele i zespoły regionalne
  • zespół regionalny i kapela Pcimianie
  • kapela Trzebuńskie Kliszczaki
  • zespół Trzebunianie
  • ZPiT Mali Pcimianie
Dziękujemy
————————————————————————–
Zadanie zostało dofinansowane ze środków Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi w ramach programu „Potańcówki Wiejskie 2023”