Skiplink: Przejdź do treści
Menu dostępności zamknij
FACEBOOK
BIP

CO TY PLECIESZ? CZYLI WARSZTATY PLECENIA KOSZY!

Każdy z nas lubi sobie od czasu do czasu trochę popleść, a nic tak pięknie nie udekoruje dom, ogrodu czy wiosennego pikniku jak własnoręcznie wykonany koszyk. Podczas  czwartkowych spotkań w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Pcimiu w ramach cyklu Przystanek rękoDZIEŁO! uczestnicy warsztatów pod okiem Pana Marka Czecha  https://www.instagram.com/marekus_82/ poznają podstawowe sploty i techniki wyplatania koszyków z wikliny.

Wiklina jest gatunkiem wierzby. Niezwykłą rośliną, która w wierzeniach ludowych reprezentowała płodność ze względu na swój szybki wzrost i umiejętność „odradzania się”. Towarzyszy ona człowiekowi od zarania dziejów. Wciąż trwa odwieczny spór o to, który zawód był drugim, najstarszym zawodem świata – plecionkarstwo czy garncarstwo. Gdyby nie umiejętność wyplecenia sobie kosza na ziemniaki, zakupy, grzyby czy ryby itp., już wtedy musiano by prowadzić prace nad wynalezieniem reklamówek wink

yes Wróćmy do korzeni (a właściwie gałęzi) i uplećmy sobie swój własny kosz, matę na zakupy lub donicę na kwiatek. zapraszamy na warsztaty w GOKiS w Pcimiu!

yes Podczas warsztatów dowiesz się co nieco o tradycji wyplatania wikliny w Polsce, samej wiklinie. Będziesz mieć okazję stworzyć własne wiklinowe cudeńko!

yes Nie martw się, wszystkie materiały i potrzebne wsparcie otrzymasz na miejscu!

yes Kolejne spotkanie odbędzie się 15 czerwca o godz. 18.00 / koszt zajęc 25 zł

Zapisy prowadzi Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Pcimiu – koordynator zajęć Monika Strączek pod nr tel. 12 274 80 39